Śmiali Się Gdy Powiedziałem, że Chcę kupić suanę. Ale Gdy Zobaczyli Jak ... - wyposażenie domu

sauna zewnętrzna

Balie ogrodowe

Kto z nas nie lubi brania długich, odprężających kąpieli z dodatkiem ulubionego olejku? A co jeśliby przenieść naszą kąpiel na zewnątrz i cieszyć się relaksującą kąpielą na świeżym powietrzu? Właśnie z tego powodu istnieją balie ogrodowe, które służą d

Śmiali Się Gdy Powiedziałem, że Chcę kupić suanę. Ale Gdy Zobaczyli Jak ... - wyposażenie domu sauna zewnętrzna
o brania odprężających kąpieli na świeżym powietrzu. Balie ogrodowe są okrągłe i obudowane specjalnym rodzajem wytrzymałego drewna, natomiast ich wkład jest laminowany. Balie ogrodowe posiadają także wbudowany piec, który utrzymuje ciepłą temperaturę wody. Do balii ogrodowej można wbudować dodatkowo jacuzzi, która sprawi że kąpiel w takiej balii będzie jeszcze bardziej relaksująca. Jedną z największych zalet posiadania balii ogrodowej jest możliwość korzystania z kąpieli na świeżym powietrzu nawet zimą. Ciekawostką dotyczącą balii ogrodowych jest to, że bywają one także nazywane ruską banią. Ponadto balie ogrodowe są na tyle duże, że bez problemu pomieszczą więcej osób, dzięki czemu można cieszyć się kąpielą na zewnątrz w towarzystwie znajomych i przyjaciół.


Z jakiego regionu wywodzi się sauna

Z sauny być może nie każdy korzystał, ale większość z pewnością natknęła się na samo pojęcie sauny i mniej więcej wie, do czego ona służy. Skąd jednak pochodzi sauna, którą znamy współcześnie i czy zmieniła się pod względem wyglądu? Sauna, którą znamy współcześnie, była już używana w dawnych czasach, a została upowszechniona i nazwana za pośrednictwem Finów. Samo słowo sauna ma swoje pochodzenie w języku fińskim i oznacza pokój z drewna, w którym można się ogrzać. Sauny były już budowane przez Słowian oraz ludy fińskie od niepamiętnych czasów. Aż do czasów współczesnych sauna odgrywa istotną społecznie rolę w Finlandii, Estonii oraz Łotwie. Same początki sauny sięgają daleko wstecz, aż do odkrycia, że podgrzany w ognisku kamień potrafi zachować ciepło. Następnym krokiem było przeniesienie rozgrzanych kamieni do pomieszczenia, aby je ogrzać, a stamtąd był już tylko krok od konstruowania pomieszczeń, które znamy dzisiaj jako sauny. Ciekawostką jest, że kultura kąpieli w saunie rozwijała się także w innych częściach świata.


Wpływ sauny na zdrowie

Regularne korzystanie z sauny może mieć długotrwały pozytywny wpływ na zdrowie. Sauna pomaga także w leczeniu niektórych dolegliwości. Jedną z największych zalet sauny, która ma działanie prozdrowotne, jest pocenie się, a przez to pozbywanie się z ciała różnych toksyn. Pozytywny wpływ sauny na zdrowie obejmuje takie układy, jak układ krążenia, układ oddechowy, układ immunologiczny. Powszechnie znanym faktem dotyczącym sauny jest to, że poprawia krążenie krwi, dlatego ma pozytywny wpływ na układ krążenia oraz układ oddechowy. Inną zaletą korzystania z kąpieli w saunie jest wzmocnienie układu immunologicznego. Ponadto sauna pomaga także w eliminowaniu bólu stawów oraz mięśni, jest więc przydatna przy leczeniu schorzeń, takich jak przewlekłe napięcie mięśni grzbietu oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Korzystanie z sauny może mieć też pozytywny wpływ na układ nerwowy, ponieważ działa kojąco i pozawala na odprężenie i zrelaksowanie się. Niezależnie od tego, czy jest to normalna sauna czy też sauna ogrodowa, jej wpływ na zdrowie jest taki sam.


Kto nie powinien korzystać z sauny

Sauna, pomimo swoich wielu korzyści zdrowotnych, nie jest polecana dla niektórych osób, właśnie ze względu na konkretne problemy ze zdrowiem. Dość oczywistym jest to, że z sauny nie powinny korzystać osoby, które akurat chorują na grypę lub mają gorączkę. Jednym z największych przeciwwskazań korzystania z sauny jest ciąża, ponieważ może to być niebezpieczne. Ponadto z sauny nie powinny korzystać osoby, które chorują na klaustrofobię oraz epilepsję. Nie zaleca się także, żeby dzieci korzystały z sauny, ponieważ ich organizmy nie są jeszcze odpowiednio przystosowane, gdyż nie posiadają dobrze rozwiniętego procesu termoregulacji. Innym przeciwwskazaniem są różne zaburzenia hormonalne oraz kardiologiczne, takie jak niewydolność serca czy nadciśnienie. Z sauny nie powinny korzystać także osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe. Korzystanie z sauny może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, jednak należy pamiętać, że niektóre osoby nie powinny z niej korzystać. Najlepiej udać się po poradę lekarską, jeśli ktoś nie jest pewien, czy może bez problemu korzystać z sauny.


Dobroczynny wpływ sauny na skórę

O dobroczynnym wpływie korzystania z sauny wiadomo nie od dziś. Poza korzyściami zdrowotnymi, nie należy również zapomnieć o wpływie sauny na nasz wygląd zewnętrzny, głównie dotyczący skóry. Dzięki wysokiej temperaturze panującej we wnętrzu sauny z powierzchni skóry paruje pot wydzielany przez organizm pozbywając się przy tym toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Korzystanie z sauny pozwala na poprawę stanu skóry oraz cery, w szczególności tej skłonnej do wytrysków. Ciepło w saunie odblokowuje gruczoły łojowe i reguluje wydzielanie sebum, co prowadzi do zmniejszenia ilości wytrysków. Co więcej skóra po wizycie w saunie jest dożywiona i oczyszczona oraz jest bardziej podatna na różnego rodzaju zabiegi nawilżające. Z tego powodu po sesji w saunie warto jest nawilżyć skórę, która lepiej wchłonie kosmetyk. Wizyty w saunie mają więc również dobroczynny wpływ na wygląd naszej skóry i cery, co jest kolejną zaletą jeśli dodać do tego też prozdrowotny wpływ na wnętrze naszego organizmu.